Prima pagina  |   Noutati  |   Legaturi  |   Parohii Ortodoxe Brasov  |   Contact
Protopopiatul Ortodox Brasov: Protopopiatul Ortodox Brasov este condus de preot Danuț-Gheorghe Benga si cuprinde parohohiile din Brasov si unele din localitatile limitrofe. Protopopiatul Brasov face parte din Mitropolia Ardealului.
Prezentarea protopopiatului Structura administrativa Invatamant teologic Librăria Arhidiecezana
Va aflati aici: Prima pagina > Noutati


Programul slujbelor din Postul Mare, 11 martie - 21 aprilie 2019
26.03.2019  

PROTOPOPIATUL ORTODOX BRAŞOV
"TAINA  SFÂNTULUI  MASLU"


Programul slujbelor din Postul Mare, 11 martie - 21 aprilie 2019
Săptămâna din post Data  Biserica  Adresa Ora Cuvântul de învățătură
           
Duminica  a I-a  din post, Duminica ORTODOXIEI  17.03.2019 "Sf. Împărati C-tin şi Elena"-Stupini Stupini, Str. Albinelor, nr.8 17:00 Pr. Dr. Ion MANEA
17.03.2019 ”Buna Vestire” Str. Nicolae Iorga nr.30 17:00 Pr. Dr. Cătălin TEULEA
17.03.2019 "Sf.Ioan Botezătorul-Sf. Mc.Mina"-Noua Str. Brazilor, nr.40 16:00 Pr. Dr. Răzvan TIMOFTE
17.03.2019 "Sf. Arhangheli" - Capela Cimitir Str. Feldioarei, nr.3 17:00 Pr.Aurel COLCERIU  
17.03.2019 "Sf. Mare Mucenic Dimitrie"- Tractorul Str. Marte_Cimitir 15:00 Pr. Dr. Cosmin COȘOREAN
           
Duminica a II-a din post, Duminica Sfântului GRIGORIE PALAMA 24.03.2019 "Adormirea Maicii Domnului" Cetate Str. Piața Sfatului nr. 3 17:00 Pr. Florin GÂRLONȚA
24.03.2019 "Naşterea Maicii Domnului"- Metrom Carpatilor nr.93 17:00 Arhim. Matei BILĂUCĂ
24.03.2019 "Sf. Ioan Botez." & Sf. Visarion de Larisa-Craiter Str. Semaforului, nr.6 17:00 Pr. Ionuț POPA
           
Săptămâna  a III-a din post          
Luni 25.03.2019 "Sf. Treime" - Dârste Str. Calea Bucureşti,nr. 276 17:00 Pr. Călin COMȘA
Luni 25.03.2019 ”Sf.Mc.Mina & Sf.Vasile CM”-Sp.Tractorul Str. Olteț, nr. 2 16:00 Pr. Dr. Cristian MUNTEAN
Marti 26.03.2019 ”Sf. Ev.Luca”- Spitalul ASTRA Str.Calea București nr. 2 17:00  
Vineri 29.03.2019 ”Izvorul Tămăduirii” Spitalul Stejeriș Aleea Dealul Spirii nr.12 16:00  
           
Duminica a III-a din post, Duminica SFINTEI CRUCI 31.03.2019 "Sfinţii Ap.Petru şi Pavel"- TRACTORUL Str. Aurel Vlaicu, nr. 17:00 Pr. Vasile BOGDAN
31.03.2019 "Sf. Mare Mucenic Gheorghe" B-dul 15 Noiembrie nr.29 17:00 Pr. Eugen COMȘULEA
31.03.2019 Sf. M.Mc.Gheorghe - Bunavestire Str. Zizinului nr.132 A 17:00 Pr. Horia Ioan RANGA
31.03.2019 "Cuvioasa Paraschiva"-Groaveri Str. Dr. Gh.Baiulescu, nr.16 17:00 Pr. Dr Cristian MUNTEAN
31.03.2019 “Învierea Domnului”- Sprenghi Str.Mărăşeşti  nr.65  17:00 Pr. Dr. Cristian TATU
31.03.2019 "Sf. Împărati C-tin şi Elena" Str.Alexandru Odobescu nr.10 17:00 Pr.Conf. Dr. Nicolae MOȘOIU
31.03.2019 Capela "Adormirea Maicii Domnului" Str. Cocorului, nr. 7A 17:00 Pr. Marius UȚĂ
           
Săptămâna  a IV-a din post          
Miercuri 03.04.2019 "Sf. Nicolae" Capela Azilului -Noua Str. Gladiolelor nr. 4 14:00  
Joi 04.04.2019 "Sf. Nicolae" Str. Piaţa Unirii, nr.1 17:00 Prot.Pr.Dănuț -Gh. BENGA
           
Duminica a IV-a din post Duminica Sfântului IOAN SCĂRARUL 07.04.2019 ”Schimbarea la față” - Micșunica Bd. Saturn nr.33 17:00 Pr. Constantin PUIA
07.04.2019 "Înălțarea D-lui & Soborul Maicii D-lui" Bd. 15 Noiembrie nr. 67 17:00 Pr. Horia Ioan RANGA
07.04.2019 "Sf. Treime" -Tocile Str. Dr. Vasile Saftu, nr.57 17:00 Pr.Conf. Dr. Nicolae MOȘOIU
07.04.2019 "Sf. Nicolae" Str. Piaţa Unirii, nr.1 17:00 Pr. Vasile PRODEA Sen.
07.04.2019 "Sf. Arhangheli" - Capela Cimitir Str. Marte_Cimitir 16:00 Pr. Paul LUPU
07.04.2019 "Buna Vestire" Str. Nicolae Iorga nr. 30 17:00 Pr. Dr. Cristian MUNTEAN
07.04.2019 "Sfinţii Ap.Petru şi Pavel"- Ghimbav Ghimbav - Str. Orhideei, nr.1 17:00 Pr. Mihail SICOE
           
Săptămâna  a V-a din  post          
Joi 11.04.2019 "Sf. Stelian"- Spitalul de Copii Str. Nicopole 17:00 Pr. Cosmin IRIMIE
           
BUNAVESTIRE Duminica a V-a din post, Duminica Sfintei Cuvioase  MARIA EGIPTEANCA 14.04.2019 "Cuvioasa Paraschiva"-Triaj Str. Hărmanului nr.71 17:00 Pr. Dr. Cristian GROZA
14.04.2019 "Sf.Arhangheli Mihail si Gavriil" Str.Sf.Arhangheli, nr.15 17:00 Pr. Ionuț MARGIN
14.04.2019 "Sf. Împărati C-tin şi Elena" Str.Alexandru Odobescu nr.10 16:00 Prot.Pr.Dănuț -Gh. BENGA
14.04.2019 "Sfinţii Trei Ierarhi"- Bartolomeu Str. Feldioarei, nr.3 16:00 Pr.Aurel COLCERIU
           
Săptămâna  a VI-a din  post          
Miercuri 17.04.2019 ”Sf. Mc. Sofia” Spitalul Județean Spitalul Județean de Urgență 17:00 Pr. Bogdan George BRÂNZEA
Vineri 19.04.2019 ”Nașterea Maicii Domnului”-Sp.Militar Bv Str. Pieții nr.9 17:00 Pr. Viorel Claudiu DAMIAN
           
Duminica a VI-a din post, Duminica FLORIILOR 21.04.2019 "Adormirea Maicii Domnului" Str. Bisericii Române, nr. 47 17:00 Pr. Stelian - Ioan RAICU
21.04.2019 "Sf. Treime" - Barițiu Str. George Barițiu nr. 12 17:00 Pr. Mihai MANOLACHE
21.04.2019 "Sf. Mare Mucenic Dimitrie"- Tractorul Str. General Mociulschi 16:00 Pr. Adrian STÂNGACIU
21.04.2019 "Sfinții Transilvăneni" - Bartolomeu Nord Str. Graurului, nr. 13 17:00 Pr. Mircea ADAM
21.04.2019 "Sf. Pantelimon" - Capela Sp.de Neurologie Str. Prundului nr 7-9 18:00  
           


Liturghie arhierească în cartierul brașovean Bartolomeu 
© 2007-2015 Copyright Protopopiatul Ortodox Brasov Functioneaza cu aplicatia LOGSite - www.log.ro
Reproducerea neautorizata a textelor sau imaginilor de pe acest site este interzisa.
Preluarea textelor publicate se poate face doar cu acordul Protopopiatului Ortodox Brasov.